۴ نکته برای تناسب کلید و پریز برق و دکوراسیون

۴ نکته برای خرید کلید و پریز جدید با توجه به دکوراسیون

تعویض قاب­ های کلید و پریزهای برق می­تواند یکی از بهترین روشها برای فضاسازی و اتمام طراحی داخلی یک اتاق باشد. تنها کافی است اطمینان حاصل کنید کلید و پریزهای برق انتخاب شده، با سایر بخش های اتاق در تناسب کامل هستند. چرا که در نهایت، کلید و پریزها نیز به عنوان بخشی از اجزای اصلی اتاق در طراحی داخلی و دکوراسیون آن محسوب می­شوند.اما هنگام انتخاب کلیدپریزهای جدید، به چه نکاتی باید توجه کنیم؟ در این مقاله به ۴ نکته مهم برای تناسب کلید پریز برق و دکوراسیون می پردازیم.

تاثیر کلید و پریز برق در دکوراسیون
تاثیر کلید و پریز برق در دکوراسیون

برای مثال تغییر کلید پریزهای برق سفید رنگ در یک اتاق، می­تواند فضای کلی را تغییر دهد و طراحی داخلی و دکوراسیون آن را تکمیل کند. به عبارتی تغییر کلیدهای برق و پریزها، چه به صورت کلی و چه تنها بخش رویه آنها، یکی از راهکار­های آسان و ارزان برای روح بخشیدن به فضای اتاق است.

خرید کلید و پریز جدید با توجه به دکوراسیون

تغییر کلیدهای برق و پریزها، یکی از راهکار­های آسان و ارزان برای روح بخشیدن به فضای اتاق است.

استفاده از کلید و پریز با جنس ­های مختلف

کلید پریزها باید به گونه ای انتخاب شوند که با دستگیره درها و پنجره­ ها، لوسترها و شومینه خانه تناسب داشته باشند. در واقع به هنگام انتخاب و خرید کلید و پریز برق باید اطمینان حاصل کنید که انتخاب­ های جدید شما با سایر فلزات موجود در اتاق هم خوانی داشته باشند. کلید و پریز از موادی مانند نیکل، برنج، کروم، استیل ضد زنگ و یا حتی در رنگ سیاه به بازار تولید می­شود. با این حال، انتخاب مس و طلای صورتی رنگ در چندین سال اخیر بسیار محبوب شده اند. حتی برخی از افراد علاقه دارند که کلید و پریزهای برق آشپزخانه را هم­رنگ توستر و یا کتری خود انتخاب کنند.

کلید و پریزهای برق پارت الکتریک Part Electric

به هنگام خرید انواع کلید و پریز، باید به نورپردازی خانه نیز توجه کنید. بهترین راه حل این است که به یک الگوی رنگی خاص وفادار باشید و تم را رعایت کنید. این امر به شما کمک می­کند که با توجه به نورپردازی محیط، انتخاب­های مناسب تری برای دکوراسیون مورد نظر خود داشته باشید.

توجه به شرایط دیوار در دکوراسیون

صفحه کلیدهای تخت و سفید رنگ، می­توانند انتخاب مناسبی باشند اما باید در انتخاب آن­ها مراقب باشید! اگر دیوارهای شما کاملا سفید رنگ نیستند و یا سایر فلزات استفاده شده در اتاق، رنگ تیره ای دارند، در این صورت کلید و پریزهای سفید رنگ انتخاب مناسبی برای شما نخواهند بود. این نوع از پریزها، عدم تقارن در نصب را به خوبی نشان می­دهند. بنابراین لازم است که آن­ها را به صورت موازی با حاشیه دیوار و درب­ ها نصب کنید. خوشبختانه مدل های متنوعی در مقابل پریزهای تخت و روشن وجود دارند که می­توانید از آن­ها استفاده کنید. همچنین به یاد داشته باشید که برای نصب کلید­ها و صفحه پریز های بدون پیچ، به حفره­ های عمیق تری در دیوار احتیاج خواهید داشت.

نقش کلید و پریزهای برق در دکوراسیون داخلی
نقش کلید و پریزهای برق در دکوراسیون داخلی

حس غالب فضای اتاق

کلید و پریز­ها در ابعاد و اندازه­ های مختلف در بازار وجود دارند. این تنوع شامل اشکال هندسی مختلف مانند بیضی­ها و استایل­ های مختلف مانند استایل جورجیایی و ویکتوریایی و مدل­ هایی تلفیقی از این دو استایل است. به هنگام خرید اطمینان حاصل کنید که استایل محصولات انتخاب شده در تناسب با دکوراسیون کلی اتاق شما باشد. به عبارت دیگر صفحه کلیدهایی با استایل ویکتوریایی و یا جورجیایی مناسب خانه­ های قدیمی تر هستند. بنابراین استفاده از آن­ها در اتاق ­هایی با سبک مدرن و یا معاصر، توصیه نمی­شود. 

تناسب کلید و پریز برق با دکوراسیون اتاق

به هنگام خرید کلید و پریز برق اطمینان حاصل کنید که استایل محصولات انتخاب شده در تناسب با استایل کلی اتاق شما باشد

کلید و پریز برق پارت الکتریک

استایل بسیاری از محصولات و کلید و پریزهای پارت الکتریک در رنگ ­ها و طرح های مختلفی به بازار عرضه می­شوند. تنوع موجود به شما این امکان را می­دهد که یک استایل یا مدل خاص از رویه کلید را با رنگ­ های مختلف در سراسر خانه یا هر فضای دیگری اجرا کنید. به عنوان مثال کلیدهای پولیش شده از جنس کروم ممکن است برای اتاق­ های روشن مناسب باشند.

این در حالی است که کلید و پریزهای طرح چوب پارت الکتریک تداعی گر یک حس نوستالژیک و کلاسیک است و می تواند در هر فضایی کاربردی باشد. کلید و پریزهای کلاسیک نیز با طراحی خاص و نقش و نگار ویژه ای که دارند، جلوه ای سلطنتی وشکوهمند را ایجاد می کنند. شما می­توانید از بین قاب ها و رویه ها با رنگ ­های متنوع، با توجه به نمای کلی خانه و یا محل کار خود، از یک استایل واحد برای تمام فضا استفاده کنید.

نمونه کلید و پریزهای کلاسیک پارت الکتریک Part Electric

گزینه جذاب دیگر نیز، استفاده از دو رنگ متفاوت در یک اتاق است. یکی از معروف ترین تلفیق ­ها، استفاده از کلید سفید و پریز سیاه در طراحی داخلی و دکوراسیون یک اتاق می­باشد.

نمونه کلید و پریزهای پارت الکتریک با قاب سفید

سیم کشی سیم زمین

تغییر کلیدها و پریزهای برق سفید به استایل و رنگ­ های مختلف، ایده جذابی است اما در خصوص خانه­ های قدیمی بهتر است احتیاط کنید. بعضی از کلید پریزها در خانه ­های قدیمی از فلز ساخته شده اند. این بدان معناست که کلید­ و پریزهای جدید باید به زمین سیم کشی شوند. این در حالی است که برخی از خانه­ های قدیمی، به سیم اتصال به زمین مجهز نیستند. در چنین مواردی، شما نباید از پریزهای فلزی استفاده کنید. البته جای نگرانی نیست چرا که مدل­ های جذاب و متنوع پلاستیکی در بازار موجود است. همچنین توصیه می­شود برای نصب پریزها و کلیدهای جدید از یک برقکار با تجربه کمک بگیرید. به شما اطمینان می­دهیم که سلامتی شما و اعضای خانواده تان ارزش هزینه انجام شده را دارد.

نتیجه گیری

از آن جایی که کلید و پریز برق در زیبایی و جلوه دکوراسیون منزل، محل کار و… تاثیرگذار است، بهتر است هنگام خرید کلید و پریزهای برق و یا تعویض آن ها به نکاتی توجه داشت تا بتوان ضمن برطرف کردن نیاز به وجود انواع کلید پریز، دکوراسیون و طراحی داخلی را نیز بهبود بخشید. برای این منظور کافیست به شرایط و تم رنگی محیط اطراف خود و هم چنین شرایط موجود و نیازهای خود توجه کنید تا انتخاب مطمئنی انجام دهید.