۳ ویژگی مهم کلید و پریز برق مرغوب

انتخاب کلید و پریز مرغوب


در یادداشت پیش رو قصد داریم تا برخی معیارهای مهم و اساسی در تشخیص کلید و پریز مرغوب را بررسی کرده و حتی‌الامکان ویژگی‌های کلیدی یک کلید پریز برق مناسب را واکاوی کنیم. در این مسیر البته از کلید و پریز پارت الکتریک به عنوان نمونه‌ای از کلید و پریز مرغوب برای درک هرچه بیشتر این معیارها کمک می‌گیریم. همیشه دیدن یک مثال خوب به درک بهتر مسئله کمک می‌کند؛ کلید و پریزهای پارت الکتریک همان مثال خوبی هستند که در این مورد کمک می‌کنند.

در بسیاری از صنایع، حیطه‌ها و بازارها، دائماً مشتریان نیاز دارند تا به معیارهای مشخصی برای خرید خود داشته باشند. به نوعی دستیابی به این معیارها و آشنایی با آن‌ها کمک می‌کند تا مشتریان با اطمینان بیشتری خریدهای خود را نهایی کنند. البته همیشه دستیابی به معیارهای مشترک و مطلقی در بازارهای مختلف ساده نیست؛ اما حداقل در مورد کلید و پریز این مشکل وجود ندارد.

پریز برق ارت دار پارت الکتریک مدل کلاسیک
پریز برق ارت دار پارت الکتریک مدل کلاسیک

طراحی ظاهری باید جذاب و در عین حال کاربردی باشد

مهم نیست تا چه حد ذهن‌تان درگیر دنیای دکوراسیون و طراحی المان‌های مختلف منزل باشد؛ وقتی پای نمای ظاهری فضای داخلی وسط است، کلید و پریز نقش بسزایی دارند و به سادگی قابل چشم‌پوشی نیستند. هرچند ما قبل‌تر نیز بارها بر این نکته تأکید کرده‌ایم که سلیقه در تعیین کلید و پریز جذاب از نظر نفرات مختلف تأثیر دارد و معیار مطلق و واحدی برای زیبایی وجود ندارد اما در کنار زیبایی باید همیشه نیم‌نگاهی به کاربردی بودن محصول داشت.

به بیانی دیگر زیبایی کلید و پریز به شرطی قابل تقدیر است که در کنار آن کاربری راحت و مناسبی نیز داشته باشد. پارت الکتریک با سابقه بسیار طولانی که در شناخت ذائقه مشتریان ایرانی دارد، ضمن بازتعریف معیارهای زیبایی بسته به سلایق مختلف مشتریان، همواره کاربردی بودن طراحی را نیز مد نظر قرار داده است. کلید و پریز پارت الکتریک هم زیباست و هم بخاطر طراحی کاربردی که دارد به سادگی با دست تماس برقرار می‌کند.

مرغوبیت متریال پوسته خارجی

دست‌ها، دوست و یاور کلیدها و پریزها هستند و به همین علت در اولین تماس متوجه مرغوبیت و کیفیت پوسته ظاهری خواهند شد. استفاده از مواد مرغوب در ساخت پوسته ظاهری یا همان بدنه کلید و پریز اهمیت زیادی دارد. علاوه بر تأثیر مثبتی که در زیبایی و دلربایی ظاهر محصول دارد، در تماس مستقیم و کاربری نیز احساس مثبتی را در کاربر ایجاد می‌کنند. به تمام این موارد باید دوام بیشتر و طول عمر طولانی را هم اضافه کرد. بدون استفاده از متریال عالی در ساخت بدنه هیچ اطمینانی در مورد مقاومت و طول عمر کلید و پریز وجود ندارد.

ممکن است شما یک مدل بسیار جذاب و زیبا انتخاب کنید اما تنها با گذشت چندماه و در تماس مداوم دست، شکل ظاهری آن دچار تغییر شود و در اصطلاح عامه “زوار در رفته” به نظر برسد. یکی از موضوعاتی که کلید و پریز پارت الکتریک توجه ویژه‌ای نسبت به آن دارد همین متریال مورد استفاده در ساخت بدنه است. معمولاً در اغلب مدل‌های تلاش می‌شود تا با تلفیقی مناسب از پلاستیک تزریق و قالب‌گیری مطابق با تکنولوژی روز دنیا، بهترین متریال ممکن در ساخت کلید و پریز استفاده شود.

مرغوبیت مغزی کلید و پریز

هر قدر که زیبایی، جذابیت و کاربردی بودن پوسته ظاهری محصول اهمیت دارد، مغزی کلید و پریز نیز باید مورد توجه واقع شود. فراموش نکنید که به هر حال رسالت اصلی این قطعات انتقال بی‌خطر و مناسب برق است و این وجهه از تولیدات نباید نادیده گرفته شود. زیبایی ظاهری یک ماشین نمی‌تواند باعث بی‌توجهی خریداران نسبت به موتور شود در خرید انواع کلید و پریز نیز همین قاعده حاکم است. پس بسیار با این وجود بسیار مهم است تا در ساخت بخش داخلی و هسته اصلی قطعات از فلزات با بیشتری حد رسانایی و کمترین میزان افزایش دما استفاده شود. در کنار استفاده از پلاتین‌های مرغوب برای انتقال موفق برق، طراحی باید به شکلی باشد که اصل عایق بودن نسبت به پوسته بیرونی و فضا خارج نیز نادیده گرفته نشود.

مغزی کلید و پریز برق باید در هدایت برق موفق باشند و در عین حال با اتفاقاتی مانند تماس دست یا جرقه، منجر به صدمه جانی و مالی نشود. با استفاده هوشمندانه از تکنیک‌های نوظهور حیطه برق، کلید و پریز پارت الکتریک توانسته تا سرحد امکان در این زمینه مطمئن و قابل اتکا ظاهر شود. با استفاده از مواد سرامیکی در ساخت کلید و پریز پارت الکتریک ، مغزی‌ها به سطح جدیدی از امنیت وارد شده و در عمل شانس ایجاد حریق و اتصالی به صفر نزدیک شده است.