کلید و پریز صنعتی چیست؟ (انواع کلید پریز روکار و توکار)

کلید و پریز برق صنعتی

بدون شک یکی از کاربردی ترین وسایل در هر ساختمانی، کلید و پریز برق است. این محصولات علاوه بر کاربردی بودن، نقش زیادی در زیبایی دکوراسیون و طراحی داخلی فضا ایفا می کنند، از این جهت بحث خرید کلید و پریز برق دارای اهمیت است. ما در این مقاله قصد داریم  شما را  با کلید و پریز صنعتی و انواع آن آشنا کنیم تا با اطلاعات کافی بتوانید متناسب با نیاز خود، محصولات کلید و پریز را خریداری کنید.

پریز روکار بارانی پارت الکتریک

کلید و پریز صنعتی چیست؟

کلید و پریز صنعتی مدلی رایج از کلید پریز است که توانایی مقاوت در برابر فشارهای بالای برق را داشته و همچنین امنیت بالایی را نیز در برابر خطرات احتمالی دارد. به همین دلیل استفاده از کلید و پریز صنعتی در اولویت بسیاری از خریداران در حوزه های صنعتی قرار گرفته و در بسیاری از مکان‌ها از آن استفاده می‌شود.

ویژگی‌های کلید و پریز صنعتی

استفاده از کلید و پریز‌های صنعتی در کارگاه‌های تولیدی اهمیت بیشتری دارد. چرا که در بعضی از کارگاه‌ها ولتاژ و قدرت برق زیاد بوده و همچنین احتمال وقوع حوادث در این مکان‌ها نیز بسیار زیاد است و به همین دلیل استفاده از این نوع کلید و پریز‌ها توصیه می‌شود. به علاوه اجزای کارگاه‌ها یا کارخانه‌ها آهنی و رسانا بوده و از سوی دیگر دما نیز زیاد است، در نتیجه تمامی این موارد به لزوم استفاده از کلید و پریز صنعتی اشاره دارد.

کلید دو پل روکار پارت الکتریک Part Electric

کلید و پریز روکار و انوع آن

کلید و پریزهای روکار معمولا ظاهر ساده ای دارند و با توجه به نیاز، در محیط های مختلف استفاده می شوند. این نوع کلید و پریز کاملا داخل دیوار قرار نمی‌گیرند و به همین علت در فضای صنعتی کاربرد بیشتری دارند. انواع کلید و پریز روکار عبارتند از:

کلید و پریز روکار صنعتی

 یکی از کاربرد‌های مهم کلید و پریز‌ روکار در صنعت است. اگر از این نوع کلید و پریز در محیط‌های غیر مسقف استفاده می‎‌کنید، گذاشتن درپوش لازم است. این کار در مواقع بارش باران به امنیت آن کمک می‌کند.

پریزهای روکار در محیط غیر مسقف استفاده می شوند

کلید و پریز روکار صنعتی پارت الکتریک

شرکت پارت الکتریک به عنوان بزرگترین تولید کننده محصولات الکتریکی و قطعات هم ردیف با بیش از سه دهه تجربه، در این حوزه فعالیت می کند. همچنین برند پارت الکتریک توانست در سال ۱۳۹۸ عنوان تولید کننده نمونه کشور را سوی سازمان ملی استاندارد ایران کسب کند. اخذ گواهی های اتحادیه اروپا و ایران در کارنامه این برند، گویای کیفیت محور بودن شرکت پارت الکتریک است. می‌توانید انواع کلید و پریز های برق روکار و توکار را از شرکت پارت تهیه فرمایید.

نمونه محصولات کلید و پریز برق پارت الکتریک Part ElectricPart Electric

کلید و پریز روکار فانتزی

این نوع کلید و پریز دارای طرح‌هایی جذاب است و به همین دلیل استفاده از آن‌ها در محیط‌هایی مانند باغ یا ویلا جالب به نظر می‌رسد.

کلید و پریز روکار ضد آب

در محیط‌های مرطوب و برای جلوگیری از نفوذ آب، استفاده از کلید و پریز روکار ضد آب مناسب است.

کلید و پریز توکار و انواع آن

از این نوع کلید و پریز در خانه‌ها و محیط‌های ادرای استفاده می‌شود. دارای تنوع بیشتری بوده و برعکس کلید و پریز روکار برای محیط‌های مسقف مناسب است. انوع کلید و پریز برق توکار عبارتند از:

● کلید و پریز توکار صنعتی
● کلید و پریز توکار بارانی
● کلید و پریز توکار ضد آب

نمونه هایی از کلید و پریزهای برق توکار پارت الکتریک:

انواع کلید و پریز صنعتی

کلید و پریز صنعتی نیز دارای انواع گوناگونی بوده که در ادامه مطلب به آن ها اشاره می کنیم:

کلید و پرز صنعتی لمسی

کلید لمسی یا تاچ که مدرن ترین نوع کلید و پریز به شمار می رود. این کلید و پریز برق در خانه‌های هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد و همچنین این کلید با حرارت دست فعال می‌شود.

کلید و پریز صنعتی اهرمی

این مورد حالت اهرمی داشته و در مکان‌هایی که به نور زیادی احتیاج دارند، مانند سینماها و سالن‌های تئاتر مورد نیاز است.

کلید و پریز صنعتی چرخشی

این نوع کلید و پریز نیز مانند کلید و پریز اهرمی برای مکان‌هایی مانند سینما و اتاق خواب مناسب است و شدت نور را تنطیم می‌کند و همچنین حالت چرخشی را نیز دارا است.

جمع‌بندی

کلید و پریز یکی از مهم ترین وسایل برای هر خانه ای محسوب می شود. در این مقاله نیز با کلید و پریز صنعتی و انواع آن آشنا شدید. امیدواریم که در خرید کلید و پریز برق مناسب به شما کمک کرده باشیم.