تناسب صحیح کلید پریز برق قرمز با دکور

امروزه تعداد طرفداران رنگ‌های جیغ رو به افزایش است و بیشتر از قبل ما شاهد استفاده این رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی خانه‌ها،کافی شاپ‌ها و مغازه‌ها هستیم. از میان همه رنگ‌ها یک رنگ همیشه جزء یکی از شلوغ‌ترین و جیغ‌ترین رنگ‌ها بشمار می‌رود وهمیشه برجستگی خود را حفظ کرده است. و آن رنگی نیست به جز قرمز!قرمز یکی از سه رنگ اصلی و اولیه است که بسیار گرم و احساسی است و تداعی‌کننده خون و آتش،جنگ و خطراست. رنگی انرژی‌زا و تحریک‌کننده احساسات و اشتها است. قرمز یکی از معدود رنگ‌هایی است که اکثر افراد با آن رابطه برقرار می‌کنند و در مقابل آن واکنش نشان می‌دهند. تنها هاله‌ای از این رنگ کافی است تا توجه افراد را به هر چیزی جلب کند و همه را به آن خیره سازد. از کادوی ولنتاین گرفته تا در کلید پریز سرویس بهداشتی از این رنگ فریبنده استفاده می‌شود. ناگفته نماند که رنگ قرمز یکی از تاثیرگذارترین رنگ‌ها برای مقابله با افسردگی و ناامیدی است و کسانی را که درتماس با آن هستند را به سرحال می‌آورد.

هماهنگی کلید پریز برق قرمز با محیط پیرامون

این رنگ گرم و قوی بسیار توجه را به خود جلب کرده و به همین دلیل است که اکثر تابلوهای اخطار راهنمایی رانندگی با این رنگ نقاشی شده‌اند. بنابراین شما می‌توانید با کمک گرفتن از رنگ قرمز برای کلید پریزهای خود در محل‌هایی که امکان خطر وجود دارد مانند آشپزخانه استفاده کنید تا آنجا را از پژمردگی و بی روحی نیز نجات دهید. آن را به کانون توجه تبدیل کنید و شور و اشتیاق را به یک فضای دلمرده برگردانید.

تناسب صحیح کلید پریز برق قرمز با دکور

رنگ‌های اولیه و عواقب زیاده‌‌روی در آن‌ها

نکات بالا را مد‌‌‌ نظر بگیرید و فراموش نکنید که همان قدر که رنگ قرمز به فضای اتاق،محل کار و آشپزخانه نشاط و انرژی می‌بخشد. زیاده‌روی در آن می‌تواند فضا را به محیطی پر از استرس و تشویش تبدیل کند و اضطراب شما را برانگیزد. بنابراین سعی کنید با ترکیب کردن آن با رنگ‌های پس زمینه خنثی مانند سفید و طوسی یا با رنگ‌های آبی نفتی،سبز و یا کرم هارمونی و نظم دلپذیری ایجاد کنید و در استفاده از این رنگ هیچ وقت زیاده روی نکنید.

گرمابخشی به فضاهای سرد به کمک رنگ قرمز

از کلید پریز برق‌های قرمز در سالن‌ها و یا اتاق‌های سرد و بزرگ استفاده کنید تا فضایی دنج و صمیمی‌تری داشته باشید. همینطور می‌توانید از قرمز برای کلید پریزهای سرویس‌های بهداشتی سفید استفاده کنید تا سفیدی دیوارها کمتر به نمایش گذاشته شود و به راحتی آن‌ها نیز افزوده شود.

یک تضاد شیک و تجملاتی

دکور قرمز و مشکی جزء لاینفک دکوراسیون داخلی می‌باشد. ترکیب متضاد برخی رنگ‌ها باعث ایجاد تشویش هیجان‌آوری در ما می‌شود. با دیدن یک دکوراسیون مشکی و قرمز خون در رگ‌ها می‌دود و از فرط نشاط بغض می‌کنیم. این خاصیت یک تضاد منحصر به فرد است! اگر از کلید پریزهای مشکی در یک دکور مشکی استفاده کنید، اتفاقات هیجان‌انگیزی برایتان خواهد افتاد.

تناسب صحیح کلید پریز برق قرمز با دکور

نتیجه‌گیری کلی: رنگ قرمز یک رنگ جیغ است که همزمان دلهره و هیجان را به ارمغان می‌آورد. رنگ قرمز با آنکه رنگ تندی به نظر می‌رسد به راحتی با دو رنگ سفید و مشکی ست می‌شود. بنابراین کلید پریز قرمز را می‌توان حتی در ساده‌ترین دکوراسیون‌ها هم به کار برد.